Про користь м'яса кроля
М'ясо кролика - це насамперед дієтичний , смачний і корисний продукт. Кроляче м'ясо рекомендовано лікарями для немовлят як перше м'ясо в їх житті , яке дозволяє організму звикнути до засвоєння м'ясних продуктів. Враховуючи високу біологічну цінність , м'ясо кролика - кращий вибір для дітей дошкільного та підліткового віку , годуючих матерів , літніх людей , а також людей схильних до
- харчових алергій ,
- захворювань шлунково -кишкового тракту ,
- жовчних шляхів ,
- порушення обміну речовин ,
- діабету , гіпертонії і атеросклерозу.
При виконанні певних кулінарних вимог , страви з кролятини можна включати в меню хворих страждаючих
- недокрів'ям ,
- деякими хворобами печінки ,
- жовчовивідних шляхів.
Сприяють вони більш швидкому відновленню сил після перенесених інфекційних захворювань , травм , опіків. Корисно воно і людям екстремальних професій: льотчикам , водолазам , спортсменам , працівникам шкідливих виробництв , жителям забруднених районів. Регулярне вживання сприяє нормалізації жирового обміну, підтримці в організмі оптимального балансу поживних речовин.
М'ясо кролика цінується у всьому світі завдяки високому вмісту білків при незначному вмісту жирів і холестерину. Білки кролятини засвоюються організмом на 90 % , в той час як білки яловичини , наприклад , всього на 60 %.
Вітамінний і мінеральний склад м'яса кролів непорівнянний ні з яким іншим м'ясом. Так , в кролятині міститься вітамінів В6 , В12 , РР значно більше , ніж в яловичині , баранині і свинині . У ньому багато заліза , фосфору і кобальту , у достатній кількості є марганцю , фтору і калію. Водночас кролятина бідна солями натрію , що робить її незамінною в дієтичному харчуванні.
До слова , кролячий жир використовують як лікувальний засіб. При бронхіті його приймають всередину , при сильному кашлі розтирають їм груди , при загрубленні шкіри рук втирають в шкіру.
Чому ми рекомендуємо зробити вибір на користь м'яса кролика
1 . М'ясо кролика - дієтичний продукт , який відмінно засвоюється і містить залізо, вітаміни групи В, солі калію , фосфору, магнію та інших мінеральних речовин.
2 . Людський організм здатний засвоювати кролятину на 90 %, в той час як яловичина засвоюється лише на 62%.
3 . За вмістом білків (22-23 %) кролятина займає проміжне місце між пташиним м'ясом і м'ясом великої рогатої худоби. Азотистих речовин в м'ясі кроликів міститься не менше , ніж у м'ясі курей , свинині й баранині . Воно менш багате жиром ( 9-10 %) , ніж жирна яловичина і свинина , але жир кролика по харчовій цінності вище жиру інших тварин.
4 . Наявність в кролятині лецитину і невеликий вміст холестерину профілактируе атеросклероз .
5 . Сприяє регуляції рівня глюкози в крові , утворенню ніацину ( вітаміну PP ) з триптофану , синтезу білків , гемоглобіну і транспортуванні кисню еритроцитами.
6 . Корисно для головного і спинного мозку. Завдяки вмісту вітаміну B12 сприяє синтезу ДНК , мієліну , є антиоксидантом , бере участь у метаболізмі жирів. Підвищує споживання кисню клітинами при гострій і хронічній гіпоксії.
7 . Корисно для здоров'я шкіри і слизових оболонок , нервової і травної систем , регулює цукор в крові , антиоксидант.
8 . Містить фосфор. А з фосфорнокислий солей складається тканина нашого скелета.
9 . Регулярний прийом кролячого м'яса сприяє підтримці в організмі нормального обміну речовин і оптимального балансу поживних речовин. Кролятину легко пережовувати , вона прекрасно засвоюється організмом людини. Адже не дарма лікарі - педіаторов рекомендують вводити в щоденний раціон харчування м'ясо кроликів грудним дітям з 7 -ми місячного віку.
10 . Пропонована нами кролятина не містить ароматизаторів , барвників , консервантів , антибіотиків, гормонів росту , соєвої витримки і фосфатного комплексу .